2014-ben is számos sporteseményről volt szerencsénk beszámolni. Köszöntöm a Balasport nézőit. Válogatás műsorunk első részébe 10 olyan sportbeszámolót választottunk ki, melyek meghatározóak voltak a régió életében. Az időjárás nem mindig volt kegyes a versenyzőkhöz, ez azonban nem szegte kedvét a sportolóknak.

A télen a sportcsarnokokba szorultak az íjászok. A szezon, évadnyitó versenyét Marcaliban bonyolították.

A tavasz közelettét jelezte a Balaton Supermaraton.

Idén május elsején is Lók-pusztára zarándokoltak a kettes fogathajtás szerelmesei.

A Magyar úszás napján 3500-an csobbantak a Balatonba, hogy leússzák a 2021 méteres távot, mely a Magyarországon megrendezendő úszó eb időpontját jelzi.

Ugyan ebben az időben bontottak vitorlát a Csillaghajó Európa Bajnokság részvevői Balatonföldváron.

Magyarország legnépszerűbb országúti versenyén, a Tour De Pelson, több mint kétezren taposták a pedált a Balaton körül.

A siófoki Beach arénában rúgták a bőrt a profi strandlabdarúgó döntő résztvevői.

Balatonbogláron került megrendezésre, a Fürdővárosok Strandlabdarúgó bajnokságának szuper döntője.

Na de hölgyek nélküli strandfoci kupa a Balaton-parton? Balatonbogláron és Balatonlellén játszották rangadóikat a Radler Női Strandlabdarúgó Bajnokság résztvevői.

Három nemzeti válogatott is fövenyre lépett a Keszthelyen megrendezett Strandkézibda EBT tornán.

Természetesen a magyar élvonal is képviseltette magát.

Ennyi fért 2014 évi válogatás magazinunk első részébe. Az második részben kerékpár, motor sőt western lovak nyergébe pattantak beszámolóink hősei, de lesz Balaton-átúszás X-trém Man és lövészet is.