Az idén immáron kilencedik alkalommal került megrendezésre a Balaton Classic Ramada Grand Prix.

110 autó méretette meg magát, 2016 ban a mintegy 240 kilométeres futam során. A régi autó mobilok között számos ritkasággal találkozhattak az érdeklődők. Az 1923-as  versenyautó igazi kuriozumnak számított, hiszen 93 évesen állt a rajtkapuhoz.

Az idén 9. alkalommal megrendezésre kerülő BALATON CLASSiC RAMADA GRAND PRIX főbb állomásai: Balatonalmádi, Tihany, Balatonfüred és természetesen a csodálatos Balaton-Felvidék.  A versenyen 15 – közte két titkos – mért szakaszon kellett bizonyítaniuk pontosságukat és rátermettségüket az indulóknak.

Végül Marosi György és Marosiné Vincze Ágota neve mellé került a legkevesebb hibapont. Mögöttük a tavalyi bajnok páros, Tóth Gábor és Gerges Gábor végzett, míg a Prológ győztesei a dobogó harmadik fokára állhattak fel. A Szuper kategóriát Pásztor Tamás és Bata Éva nyerte, míg Open-ben Tamás Viktor és Szabó Éva szerezték meg a győzelmet.