2017 – ben is elrajtolt a Balaton körüli kerékpárverseny népes mezőnye, hogy teljesítse a 202 kilóméteres távot. Új rajthelyszínen a Hotel Ezüstpart területén a várta a kerékpárosokat az immár 16. alkalommal megrendezett Tour de Pelso. 202 km-es Balaton Maratonra, a 76 km-es Moments Tihany túrára és a 33 km-es Presztízs Sport Panoráma túrára több, mint 1000 fő gyűlt össze.

A nagy szélben a tavalyi pályacsúcsot idén meg sem tudták közelíteni a versenyzők, a futamot végül Ruttkay Zoltán nyerte 4:50:29-es idővel, az őt követő két versenyzőt szabálytalan frissítés miatt kizárták a dobogós helyekről, így végül Vermeser Zsombor a második, Simon Péter a harmadik lett. Nőknél Olasz Laura volt a leggyorsabb 5:42:24-es idővel. Második lett Haffner Kata Tőke Edit pedig a dobogó harmadik fokára állhatott.